LICEUM DZDZ Terra Nova


Pietroń Bogusława
nauczycielka matematyki
Jestem dyplomowanym nauczycielem matematyki z ponad 30-letnim stażem pracy. Za osiągnięcia w pracy zawodowej otrzymałam medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagrodę Ministra Edukacji. Moi podopieczni wielokrotnie osiągali wysokie wyniki w nauce i w konkursach matematycznych tj. Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna, zDolny ślązak gimnazjalista, Dolnośląskie Mecze Matematyczne i wiele innych. W wolnym czasie czytam książki lub projektuję i wykonuję kompozycje kwiatowe.

Hushchyna Lesia
nauczycielka języka angielskiego.
Ukończyłam filologię angielską oraz filologię germańską.
Mam ponad piętnaście lat doświadczenia w edukacji. Interesuję się metodyką języka angielskiego.
Kocham podróżować. 

Paulina Lichwa-Grabska
pedagog, terapeuta pedagogiczny, psychoterapeuta systemowy w trakcie procesu certyfikacji
Ukończyła studia magisterskie pedagogika – poradnictwo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz kilka kierunków podyplomowych, w tym: Psychologiczne wspomaganie dzieci i młodzieży, Studia nauk o rodzinie, Zarządzanie w oświacie i Poradnictwo zawodowe. Poza szkołą pracuje również jako terapeuta funkcji poznawczych oraz psychoterapeuta systemowy.
Ma słuch nastrojony na drugiego człowieka i to właśnie w relacji z nim odkrywa dobro i piękno. Podmiotowość ucznia oraz jego indywidualne potrzeby i zasoby są priorytetem w jej pracy pedagogicznej z młodym człowiekiem. W życiu towarzyszą jej słowa Mistrza Eckharta – „Najważniejszą godziną jest zawsze ta obecna! Najważniejszym człowiekiem jest zawsze ten, który akurat stoi przede mną! Dziełem najkonieczniejszym jest zawsze miłość!”. Wciąż na nowo odkrywa wielkość i aktualność pedagogiki Janusza Korczaka: „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”.

mgr Ewa Piastowska
nauczycielka chemii i fizyki
Absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego
Nauczyciel chemii i fizyki, fizjoterapeuta, trenerka sztuk walki.
Współpracuje z wieloma fundacjami i prowadzi dom tymczasowy dla zwierząt domowych i dzikich.

dr inż. Robert Konieczny
nauczyciel fizyki
Jestem nauczycielem z dużym doświadczeniem w pracy z młodzieżą szkolną i studentami. Nauczanie jest jedną z moich pasji,  które realizuję z dużym zaangażowaniem. Kształcę według najlepszych, naukowo udokumentowanych metod. Metody te pozwoliły mi wypracować umiejętność indywidualnego podejścia do każdego ucznia. Uważam, że jeśli ja coś rozumiem, to każdy może to zrozumieć, kwestia przekazania wiedzy. Na lekcji fizyki staram się tłumaczyć trudne zagadnienia w prosty sposób – na jabłkach i śliwkach – poprzez przykłady z życia wzięte. Nauczycielem, niestety, jestem wymagającym. Nie wystarczy praca ucznia na lekcji. Bardzo często poznany na lekcji  materiał zadaję do samodzielnego przećwiczenia w domu.

mgr Patryk Szawliński
nauczyciel języka niemieckiego, języka łacińskiego, plastyki, historii sztuki, historii, historii i teraźniejszości

Nauczyciel szkolny i akademicki. Posiada kwalifikacje do nauczania języka niemieckiego, języka łacińskiego i kultury antycznej, wiedzy o kulturze, historii muzyki, historii sztuki, muzyki, plastyki, zajęć artystycznych, filozofii, etyki, historii, historii i teraźniejszości, wiedzy o społeczeństwie oraz techniki. Ponadto jest oligofrenopedagogiem, arteterapeutą i muzykoterapeutą.

 

Ukończył:

1. studia II stopnia o spec. nauczycielskiej  na kierunku: „Historia z wiedzą o społeczeństwie” na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego;

2. studia I stopnia o spec. nauczycielskiej  na kierunku: „Filologia germańska z historią” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie;

3. studia podyplomowe na ośmiu kierunkach:

· „Wiedza o kulturze - dydaktyka nauczania przedmiotu w Wyższej Szkole Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi,

· „Pedagogika sztuki - plastyka w Wyższej Szkole Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie,

· „Etyka i filozofia w szkole w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Łodzi,

· „Edukacja muzyczna i plastyczna w szkole (uprawnia do nauczania muzyki, historii muzyki, plastyki, historii sztuki oraz zajęć artystycznych)w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu,

· „Technika w szkole w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie,

· „Muzyka w szkole (uprawnia do nauczania muzyki i muzykoterapii) w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie,

· „Zarządzanie w oświacie” w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie,

· „Nauczyciel języka łacińskiego i kultury antycznej” w COLLEGIUM HUMANUM - Szkole Wyższej Menadżerskiej z siedzibą w Warszawie;

4. kursy kwalifikacyjne dla nauczycieli na dwóch kierunkach:

· „Sztuka (uprawnia do nauczania plastyki, muzyki oraz zajęć artystycznych) w Niepublicznej Placówce Doskonalenia Nauczycieli PROTOTO we Wrocławiu,

· „Oligofrenopedagogika (edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną) w Niepublicznej Placówce Doskonalenia Nauczycieli PROTOTO we Wrocławiu;

5. kurs zawodowy na kierunku: „Inspektor Ochrony Danych Osobowych w Oświacie” w Centrum Doskonalenia Zawodowego w Warszawie;

6. szkolenie: „Specjalistyczne szkolenie w zakresie ruchu drogowego uprawniające nauczycieli do przeprowadzania egzaminu na kartę rowerową” w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia  Nauczycieli  - Wydział w Radomiu i Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Radomiu.

 

Posiada uprawnienia do nauczania dwujęzycznego (w języku niemieckim) wszystkich wcześniej wymienionych przedmiotów oraz uprawnienia do prowadzenia zajęć z zakresu wiedzy o regionie. Egzaminator karty rowerowej.


Obecnie realizuje studia podyplomowe na kierunkach: „Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, „Trener w oświacie”, „Terapia zajęciowa z Arteterapią” oraz „Muzykoterapia.


Jest również wykładowcą prowadzącym zajęcia na studiach podyplomowych dla nauczycieli na kierunku: „Nauczyciel języka łacińskiego i kultury antycznej” w Centrum Studiów Podyplomowych EDUSFERA w Szczawnie-Zdroju we współpracy z COLLEGIUM HUMANUM - Szkołą Główną Menadżerską z siedzibą w Warszawie.


Udziela rad na „Forum dla nauczycieli 45minut.pl w zakresie standardów kształcenia oraz kwalifikacji wymaganych do nauczania przedmiotów na poszczególnych etapach edukacyjnych (posługuje się pseudonimem „Multifachlehrer). Bierze udział w konsultacjach społecznych organizowanych przez MEN (m.in. jego pomysły: § 4 ust. 1 pkt 2 lit. c oraz § 29 ust. 2 zostały wprowadzone do rozporządzenia MEN z 1 sierpnia 2017 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych od nauczycieli).

 

Określany mianem człowieka renesansu. Posiada zarówno artystyczną, jak i poukładaną duszę. Wyznaje zasadę „Ordnung muss sein. Ma zupełnego bzika na punkcie historii sztuki, muzyki klasycznej oraz prawa oświatowego. Lubi czytać biografie malarzy i kompozytorów oraz publikacje z zakresu filozofii. Uwielbia zaszczepiać miłość do języka niemieckiego i kultury krajów niemieckojęzycznych. Posługuje się również językiem czeskim. Uwielbia się uczyć i poszerzać swoje horyzonty myślowe. Właściciel sporej ilości marynarek, krawatów, muszek i poszetek.


dr Karwowska Katarzyna
doktor nauk humanistycznych
Absolwentka  Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.
Stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa otrzymała w 2013 roku.
Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą szkolną, studentami oraz dorosłymi.
Praca jako nauczyciel w szkole Terra Nova daje wspaniałą możliwość pokazania dzisiejszej młodzieży, jak języki obce otwierają drzwi na świat, a proces nauki może okazać się źródłem satysfakcji, a nawet przyjemności.

Marzena Ługiewicz
nauczyciel języka polskiego
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego
Nauczyciel języka polskiego
„Nauczyciel, który potrafi wzbudzić wyższe uczucia dla jednego choćby dobrego czynu, jednego dobrego wiersza – osiąga więcej aniżeli ten, który zapełnia naszą pamięć nieskończonymi rzędami przedmiotów naturalnych, sklasyfikowanych pod względem nazwy i kształtu.”
/ Johann Wolfgang von Goethe/

Kocham podróżować, zajmuję się fotografią, która podobnie jak literatura pozwala uchwycić to, co ulotne. Zachować nieśmiertelność.

mgr Tetiana Maidanova
nauczyciel języka angielskiego
Nauczyciel języka angielskiego
mgr filologii angielskiej
Uniwersytet Borysa Grinchenko, Kijów, Ukraina 
Certyfikaty międzynarodowe  TESOL/TEFL, TKT
Zainteresowania: czytania książek, samorozwój, podróże
ADRESY
Przedmiejska 6-10
54-203 Wrocław
lub
Aleja Wiśniowa 81
53-126 Wrocław
SOCIAL MEDIA