LICEUM DZDZ Terra NovaZakończenie Roku 2023
23 czerwca 2022 r.
Zakończenie roku szkolnego zwykle jest uroczystym momentem dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Nie inaczej było 23.06.2023 roku w Liceum DZDZ we Wrocławiu. Uczniowie podczas uroczystej akademii pożegnali rok szkolny. Był to dla wszystkich, zarówno dyrekcji, nauczycieli jak i uczniów czas podsumowania mijającego roku szkolnego. W trakcie uroczystości najlepsi uczniowie zostali uhonorowani świadectwami z wyróżnieniem oraz nagrodami rzeczowymi. Wręczone zostały także nagrody za osiągnięcia w konkursach i stuprocentową frekwencję. 
Była również okazja by każdemu podziękować za dziesięć miesięcy ciężkiej pracy, wysiłek i zaangażowanie.  
Pamiętajmy, że zakończenie  roku szkolnego to nie tylko czas pożegnań i podsumowań, ale także okazja do radości i wspólnego świętowania.  Teraz, po zakończeniu lekcji, sprawdzianów i prac domowych, uczniowie mogą cieszyć się zasłużonymi wakacjami, przez dwa najbliższe miesiące. Ten czas odpoczynku i relaksu będzie dla nich doskonałą okazją do naładowania baterii przed kolejnym rokiem szkolnym.

„Ostatnie dni w szkole.”
16 czerwca 2023
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, oceny już wystawione a uczniowie z wytęsknieniem czekają na długo wyczekiwany czas wolny. Ostatnie dni nauki obfitują w inne niż zazwyczaj formy realizowania zajęć. Powtórki materiału z kahootem nie są już na ocenę, nie ma sprawdzianów czy kartkówek, a nauczyciele mają więcej czasu na rozmowy z uczniami. Podczas jednej z ostatnich lekcji matematyki układaliśmy figury przestrzenne. Radości było co nie miara i każdy z nas chętnie zaangażował się w taką formę matematycznego wyzwania.
Efekty naszej pracy widać na poniższych zdjęciach.

„Dzień Dziecka.”
1 czerwca 2023
Dzień dziecka  rozpoczęliśmy od przyjazdu do Parku Południowego. Następnie poszliśmy z panią wychowawczynią na miejsce naszego pikniku i tam rozłożyliśmy koce i spędzaliśmy wspólnie czas. Na naszej wycieczce m.in rozmawialiśmy, graliśmy w gry planszowe i w siatkówkę. Po dwóch godzinach wspólnie spędzonego czasu rozeszliśmy się do naszych domów. W ten sposób nasza wycieczka dobiegła końca.

„Wycieczka-Janowice Wielkie.”

Naszą przygodę zaczęliśmy na Dworcu Głównym we Wrocławiu, skąd o godzinie 7:19 klasa IA LO DZDZ wyruszyła na turystyczne szlaki Rudaw Janowickich w obrębie Sudetów.
Na miejsce dotarliśmy wygodnie pociągiem Kolei Dolnośląskich. Pogoda dopisywała, więc wszyscy byliśmy pozytywnie nastawieni do odkrycia tego zakątku regionu. Po drodze zwiedziliśmy ruiny zamku Bolczów, podpatrywaliśmy krajobraz Karkonoszy i okolic z punktu widokowego. Ponadto poznaliśmy kilka ciekawostek geologicznych dotyczących skał pochodzących z regionu. Niektórzy z nas wybrali najpiękniejsze okazy do swoich domowych kolekcji. Inne atrakcje, które zobaczyliśmy to Skalny Most czy mikrowodospady na potoku Janówka, w których niektórzy mieli okazję się ochłodzić.
Ostatnim punktem wycieczki było odkrycie nieistniejącego obecnie miasteczka Miedzianka. Pan Michał poprowadził nas szlakiem dawnych zabudowań; spacer zaś urozmaicał nam czytaniem fragmentów książki Filipa Springera - „Miedzianka. Historia znikania.”
Do Wrocławia wróciliśmy około godziny 17:40. Wycieczka bardzo nam się podobała nawet pomimo tego, że niektórzy z nas następnego dnia mieli możliwość przekonać się o istnieniu takich mięśni w swoim ciele, o których do tej pory nie mieli pojęcia. Zakwasy to wszakże też fajna pamiątka. Świadczą o tym, że ciało może i trochę się zmęczyło, ale duch zaznał wypoczynku. Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu, zwłaszcza, że również sporo się nauczyliśmy dzięki kartom pracy, które realizowaliśmy w terenie.

„Test Artis”
Drodzy Uczniowie, w maju i czerwcu szykuje się wiele wydarzeń artystycznych w naszej szkole. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i wzięcia w nich udziału. :-)

Szkolny konkurs wiedzy z historii sztuki „Test Artis”

Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy z zakresu historii sztuki od sztuki prehistorycznej do sztuki współczesnej/

Adresaci:  wszyscy chętni uczniowie.

Szkolny konkurs wiedzy z historii sztuki „Test Artis” odbędzie się w środę 07.06.2023 r.

Osoby, które są jeszcze chętne do wzięcia udziału w konkursie „Test Artis” - prosimy o informację do wtorku 06.06.2023 r.

Konkurs Plastyczny
30 maja 2023
W maju i czerwcu szykuje się wiele wydarzeń artystycznych w naszej szkole. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i wzięcia w nich udziału. :-)w maju i czerwcu szykuje się wiele wydarzeń artystycznych w naszej szkole. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i wzięcia w nich udziału. :-)

Szkolny Konkurs plastyczny pt.: „Współczesna ikona” - praca inspirowana twórczością Jerzego Nowosielskiego- celem konkursu jest zapoznanie się z twórczością malarską Jerzego Nowosielskiego, w szczególności z pisaniem ikon oraz wykonanie pracy stylizowanej na twórczość tego malarza,- adresaci: wszyscy chętni uczniowie,- forma pracy: praca malarska na płótnie lub papierze (karton),- format pracy: A3 lub A2,- technika wykonania: farby plakatowe (gwasz)/ akrylowe/ olejne,- z tyłu pracy należy napisać: tytuł pracy, imię i nazwisko autora- termin składania prac: do 05.06.2023 r.

Konkurs zakończy się wernisażem prac plastycznych.Na wygranych czekają atrakcyjne nagrody!

Poniżej znajdują się linki do informacji związanych z osobą Jerzego Nowosielskiego i tworzeniem ikon.
Jerzy Nowosielski - życie i twórczość
https://culture.pl/pl/tworca/jerzy-nowosielski
Jerzy Nowosielski - ikona
https://pl.pinterest.com/nowosielski/ikona/

CYBERTRON
25 maj 2022 r.
Trwają zgłoszenia! Zapisz się już dziś!
Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego zaprasza do wzięcia udziału w konkursie CYBERTRON. Wydarzenie to promuje bezpieczeństwo w sieci.  Jest ono przeznaczone dla młodzieży i ma na celu sprawdzenie zdolności i umiejętności informatycznych w zakresie rozwiązywania problemów związanych z cyberbezpieczeństwem.
 
Wiecej informacji znajdziecie pod poniższym linkiem:
https://dodn.dolnyslask.pl/cybertron2023/

Apel 1-3 maja
4 maja 2022 r.
4 maja 2023 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na uroczystym apelu z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu polskiego. Przygotowana przez klasę 1A pod opieką pani Pauliny Lichwy-Grabskiej oraz pana Patryka Szawlińskiego część artystyczna miała na celu przypomnienie faktów związanych z powstaniem pierwszej europejskiej konstytucji. Mogliśmy cofnąć się w czasie do obrad Sejmu Czteroletniego oraz kolejnych rozbiorów Polski. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie ważne wydarzenia z kart historii naszej Ojczyzny, by czerpać z nich siłę, mądrość i wartości, które pozwalały Polakom przetrwać trudne czasy niewoli i nie poddawać się w walce o niepodległość.
Po części artystycznej przyszedł czas na konkurs związany z wydarzeniami i datami dotyczącymi czasów i okoliczności powstania Konstytucji 3 Maja. Ci, którzy wykazali się wiedzą w danym temacie zostali nagrodzeni słodkościami.
Apel zakończyliśmy wysłuchaniem poloneza.

Mikołajki
6 grudznia 2022 r.
W naszym liceum odbyły się mikołajki. Św. Mikołaj i jego renifery z powodu braku śniegu smogu nad miastem mieli spore opóźnienie w rozdawaniu prezentów, więc musieliśmy troszkę im dopomóc. Każdy z uczniów wręczył prezent wcześniej wylosowanej osobie. Podarunki były rozmaite, min. gry planszowe czy kubki i sprawiły wiele radości oraz wzruszeń. Nasza Wychowawczyni zrobiła nam miłą niespodziankę obdarowując nas słodyczami. Już nie możemy się doczekać kolejnego grudnia.

Haloween
30 października 2022 r.
W piątek 30 października świętowaliśmy w szkole Halloween.Idąc szkolnym korytarzem spotkać mogliśmy nie tylko wiedźmy  i duchy, ale i wiele innych świetnie przygotowanych przez naszych uczniów postaci. W zabawę włączyli się też nauczyciele, co zaowocowało mnóstwem radości, gdyż niecodziennie zdarza się mieć lekcje prowadzone przez Wampira czy Czarownicę.
Nie zabrakło również konkursu z nagrodami na najlepszy kostium oraz makijaż haloweenowy oraz słodkości dla wszystkich uczniów.
Dziękujemy za przyłączenie się do zabawy i stworzenie naprawdę cudownych przebrań.

Rozpoczęcie roku szkolnego
1 września 2022 r.
1 września 2022 r. w Liceum Ogólnokształcącym DZDZ odbyła się inauguracja roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się od minuty ciszy poświęconej Obrońcom Ojczyzny poległym w czasie II Wojny Światowej.  Następnie - po powitaniu nowych uczniów oraz ich rodziców, Pani Dyrektor – Karolina Kempiszak opowiedziała o planach i wyzwaniach jakie czekają uczniów i nauczycieli w nowym roku szkolnym. Po oficjalnej  części, wychowankowie spotkali  się w salach z wychowawcami, którzy przekazali im najważniejsze informacje organizacyjne.

ADRESY
Przedmiejska 6-10
54-203 Wrocław
lub
Aleja Wiśniowa 81
53-126 Wrocław
SOCIAL MEDIA